Jak zużyć mniej helu do napełnienia balonów

 ;

Część stylizacji możemy przearanżować

Hel stał się drogim materiałem dekoratorskim, w związku z tą sprawą dekoratorzy szukają sposobów na zaoszczędzeniu helu podczas napełniania balonów. Część stylizacji możemy tak przearanżować iż napełnianie balonów helem staje się zbyteczne. Bogata oferta różnorodnych pomocnych elementów jest wsparciem w przytwierdzeniu balonów napełnionych powietrzem w wymyślny sposób tworząc przestrzenne dekoracje.

Teorii dekoracjach zewnętrznych moglibyśmy by

Zastosowanie odnajdują wszelakie taśmy do powstawania girland, kolumn oraz łuków z balonów. Jednak korzystaniu z helu w wypadku bez ograniczeń unoszących się balonów bardzo trudno czymś innym zastąpić. W teorii w dekoracjach zewnętrznych mamy możliwość aby wykorzystać wodór - bez porównania tańszy wypełniacz o podobnych co hel cechach nośnych. Wszelako z uwzględnieniem na prywatne właściwości - wodór w przeciwieństwie do helu jest gazem wybuchowym - niebezpieczeństwo wypadku powoduje niezastępowalność helu.

Objętość balonów zależności

Hel jako gaz lżejszy od powietrza ma własne parametry nośne. Balon wytworzony z folii czy z lateksu jest obiektem wystarczająco lekkim iż powłoka balonu zupełnie nie całkiem napełniona helem będzie się unosić. Objętość balonów w odniesieniu do tych wyżej wymienionych wagi pozwala na to dokładnie, iż hel nie musi być traktowane jako 100% wypełnienia balonu aby nadal balon zachował właściwość unoszenia się.

 

 

Do zastosowań masowych mamy opcję wykorzystywać intencjonalnie robione mieszanki - zwane sporadycznie Helonem - zatem mieszaniną helu z powietrzem w adekwatnej proporcji. W takich okolicznościach otrzymujemy butlę wysokocisnieniową napełnioną gotową mieszanką.

 

 

Reduktory pozwalają dobór proporcji mieszanki

Uznanym rozwiązaniem jest też napełnianie balonów przy użyciu fachowych reduktorów helowych. Reduktory te umożliwiają dobór proporcji mieszanki którą będzie napełniony balon. Reduktor tego typu ułatwia pobór z butli z helem odpowiedniej porcji gazu i dopełnienie jej zassanym z obszaru powietrzem. To jest niezmiernie komfortowe zastosowanie - nie pozbawia sprawności napełnienia balonów czystym helem gdy z powodów eksploatacyjnych jest tego typu konieczność. Także daje pełną wolność wybierania proporcji mixu tak aby udział helu był tr do ciężaru balonów. Posprawdzaj się to w wypadku specjalistycznego napełniania balonów i formowania aranżacji z rozmaitych wielkości, kształtem, materiałem jak i przeznaczeniem balonów.

 

 

Konsekwencja napełnienia balonu mieszanką powietrza oraz helu jest oczywista - stanie się to wpływać na czas unoszenia się balonów - im więcej powietrza tym balon z większą szybkością rozpocznie opadać. Niestety jeżeli mieszanka będzie nieprawidłowo dopasowana skutkować to może nawet całkowitym brakiem właściwości jakie winien mieć balon napełniony helem czyli unoszenia się.

Akceptowalna kiedy napełniane są

Dopełnianie balonów powietrzem dobrze sprawuje się wypadku jednorazowych eventów oraz napełniania dużej masowej liczby balonów z przeznaczaniem na nie długi okres czasu ekspozycji. Jest to też praktyka stosowana gdy balony z helem posiadają zostać napełniane zamiarem wypuszczenia w powietrze. Jest też akceptowalna gdy napełniane są balony lateksowe nieuszczelniane, zatem ich żywotność oraz tak zamknie się w kilku - najwyżej kilkunastu godzinach.

Balon foliowy napełniony helem unosić

Wątpliwe zaś jest oszukiwanie helu powietrzem standardowe sprzedaży balonów foliowych napełnionych helem. Balon foliowy napełniony helem powinien unosić się w powietrzu oraz jednocześnie cieszyć, ustawicznie nieletniego, nabywcę przez parę dni choćby do miesiąca. Przykre jest jeżeli już balon foliowy napełniony helem mimo swojej nieprzepuszczalności oraz braku defektów przestaje być generatorem frajdy dziecka już po pierwszym dniu albowiem jawi się iż sprzedawca przesadził z oszczędnością na helu.